Stýskání dětí na táboře

7. července 2019

K letním prázdninám neodmyslitelně patří dětské letní tábory. Pro děti skvělé vyžití, naučí se spoustu nových dovedností, užijí si zábavu s vrstevníky a najdou nové kamarády. Co ale jde s tábory také bohužel ruku v ruce je stýskání. U malých děti často dojde i na slzičky a je pro ně důležité vědět, že jste na ně nezapomněli. Pište jim proto často, a to nejlépe dopisy a pohledy. Na většinu táborů se NEdoporučuje dávat dětem mobilní telefony. Telefonáty domů s maminkou či tatínkem jsou totiž mnohem emotivnější než čtení dopisu a hlavně děti nechtějí hovor ukončit. Za to takový dopis má jasný začátek a konec, možná při něm také ukápne slzička, ale s tou si vedoucí obvykle hravě poradí. 

Tipy a triky!

1. Nejmladším dětem je nejlepší psát každý den. Kdo by ale měl čas běhat každý den na poštu? Navíc těch peněz za 14 pohledů? Předepište pohledy předem a dejte je vedoucím, aby každý den jeden předali! 

2. Pilulky proti stýskání! Kupte malé bonbonky (ideální jsou třeba lipo čočky) a nasypte je do krabičky, na kterou napište, že jde o pilulky proti stýskání. Kreativitě se meze nekladou, vymyslet si můžete cokoliv – popsat dávkování, účinky, atd. Hlavně aby tam bylo dost pilulek na celý tábor, i pro případ nouze a třeba i na pomoc kamarádovi.   

3. Když posíláte dopis v obálce, přibalte malou drobnost. Super jsou třeba žvýkačky nebo platíčko samolepek. I takové malé překvapení moc potěší. 

4. Pokud chcete opravdu zabodovat, pošlete dětem na tábor balíček! Dobře poslouží třeba krabice od bot, do které dáte, co má vaše dítě nejraději. Balík můžete také využít k doposlání věcí, které jste zapomněli přibalit do kufru. V neposlední řadě do balíčku patří také dopis, či pohled. Dobroty jsou fajn, ale zprávy z domova vždy potěší nejvíce. Nezapomeňte také své dítko vyzvat, ať není lakota a podělí se o laskominy s kamarády.

Nemáte čas shánět krabici, vybírat dobroty, zabalit a donést na poštu? DoDo zvládne všechno za vás! Stačí napsat, co má vaše dítě nejraději a o všechno se postará! A abyste si čas bez dětí mohli užít naplno, delegujte na DoDo i ostatní své starosti a zažijte zase pravou romantiku, ticho a klid!

Máte ještě chvilku na čtení?

  • Mise #DoDobrovolník hledá dobrovolníky

    Chceš a můžeš pomáhat? Životy lidí v České republice se během pár dní zásadně změnily. Ve stavu nouze je důležité si pomáhat a velká vlna solidarity od šití provizorních roušek až po sousedské sbírky je důkazem toho, že se jako lidé stále dokážeme podpořit. Bohužel i tak existuje celá řada těch, kteří se nemají kam […]

  • Humans of DoDo – David Bísek

    Většina lidí vás zná jako zpěváka, finalistu soutěže The Voice. To už je ale pár let, jak byste si přál, aby vás lidé vnímali dnes?  Ano, je to už sedm let. Strašně to uteklo. Spíš než abych si přál jak by mě vnímali, tak pracuji na tom abych ukázal tu reálnou stránku. Plno lidí v […]

  • DoDo sbírka pro pejsky z útulku

    V našem #DoDoDreamTeam najdete spoustu lidí, co dělají skvělé věci! Třeba náš kolega Lukáš, který ve svém volném čase rád pomáhá v psích útulcích. Loni se rozhodl uspořádat Vánoční DoDo sbírku pro pejsky a letos tomu nebude jinak. Pomozte nám z této události vytvořit tradici a zapojte se! Chcete pomoci Lukášovi udělat dobrý skutek? Darovat […]

Sledujteobjednávejte DoDo přes sociální sítě:

DoDo pomáhá

Nenecháme vás v tom,
ani když jste v karanténě!

V zájmu ochrany zdraví doručíme vaši objednávku zcela bezkontaktně před „první“ dveře a to pouze v případě online platby předem. Prosíme, nahlaste skutečnost, že pobýváte v karanténě dispečinku v okamžiku zadávání objednávky.

Děkujeme, každý krok k ochraně zdraví se počítá.