Stýskání dětí na táboře

7. července 2019

K letním prázdninám neodmyslitelně patří dětské letní tábory. Pro děti skvělé vyžití, naučí se spoustu nových dovedností, užijí si zábavu s vrstevníky a najdou nové kamarády. Co ale jde s tábory také bohužel ruku v ruce je stýskání. U malých děti často dojde i na slzičky a je pro ně důležité vědět, že jste na ně nezapomněli. Pište jim proto často, a to nejlépe dopisy a pohledy. Na většinu táborů se NEdoporučuje dávat dětem mobilní telefony. Telefonáty domů s maminkou či tatínkem jsou totiž mnohem emotivnější než čtení dopisu a hlavně děti nechtějí hovor ukončit. Za to takový dopis má jasný začátek a konec, možná při něm také ukápne slzička, ale s tou si vedoucí obvykle hravě poradí. 

Tipy a triky!

1. Nejmladším dětem je nejlepší psát každý den. Kdo by ale měl čas běhat každý den na poštu? Navíc těch peněz za 14 pohledů? Předepište pohledy předem a dejte je vedoucím, aby každý den jeden předali! 

2. Pilulky proti stýskání! Kupte malé bonbonky (ideální jsou třeba lipo čočky) a nasypte je do krabičky, na kterou napište, že jde o pilulky proti stýskání. Kreativitě se meze nekladou, vymyslet si můžete cokoliv – popsat dávkování, účinky, atd. Hlavně aby tam bylo dost pilulek na celý tábor, i pro případ nouze a třeba i na pomoc kamarádovi.   

3. Když posíláte dopis v obálce, přibalte malou drobnost. Super jsou třeba žvýkačky nebo platíčko samolepek. I takové malé překvapení moc potěší. 

4. Pokud chcete opravdu zabodovat, pošlete dětem na tábor balíček! Dobře poslouží třeba krabice od bot, do které dáte, co má vaše dítě nejraději. Balík můžete také využít k doposlání věcí, které jste zapomněli přibalit do kufru. V neposlední řadě do balíčku patří také dopis, či pohled. Dobroty jsou fajn, ale zprávy z domova vždy potěší nejvíce. Nezapomeňte také své dítko vyzvat, ať není lakota a podělí se o laskominy s kamarády.

Nemáte čas shánět krabici, vybírat dobroty, zabalit a donést na poštu? DoDo zvládne všechno za vás! Stačí napsat, co má vaše dítě nejraději a o všechno se postará! A abyste si čas bez dětí mohli užít naplno, delegujte na DoDo i ostatní své starosti a zažijte zase pravou romantiku, ticho a klid!

Máte ještě chvilku na čtení?

  • Last Mile Delivery pod lupou

    Internet zcela změnil pohled na geografické vzdálenosti, což má velký vliv na logistiku. Díky e-commerce má i sebemenší firma možnost oslovit zákazníky bez ohledu na její fyzickou adresu. Hlavní roli v úspěchu hraje schopnost dodávat produkty spolehlivě, flexibilně a především rychle. Proto na čím dál tím větší důležitostí získává tzv. last mile delivery. Co se […]

  • Oslavte s námi Mezinárodní den životního prostředí!

    Pandemie koronaviru změnila mnohé a jednou z dotčených oblastí je také ochrana životního prostředí. Na hustě obydlených místech planety došlo k náhlému zlepšení kvality ovzduší a některé zvířecí druhy se vrátily do oblastí, odkud je zdánlivě dávno vyhnal člověk. Teď, když jsou různá omezení rozvolňována, bychom na naše přírodní bohatství rozhodně neměli zapomínat. Oslavte s […]

  • Mise #DoDobrovolník hledá dobrovolníky

    Chceš a můžeš pomáhat? Životy lidí v České republice se během pár dní zásadně změnily. Ve stavu nouze je důležité si pomáhat a velká vlna solidarity od šití provizorních roušek až po sousedské sbírky je důkazem toho, že se jako lidé stále dokážeme podpořit. Bohužel i tak existuje celá řada těch, kteří se nemají kam […]

Sledujteobjednávejte DoDo přes sociální sítě: