Mise #DoDobrovolník hledá dobrovolníky

19. března 2020

Chceš a můžeš pomáhat?

Životy lidí v České republice se během pár dní zásadně změnily. Ve stavu nouze je důležité si pomáhat a velká vlna solidarity od šití provizorních roušek až po sousedské sbírky je důkazem toho, že se jako lidé stále dokážeme podpořit. Bohužel i tak existuje celá řada těch, kteří se nemají kam obrátit. Může to být tvůj soused, babička, matka samoživitelka, ale i celá rodina s dětmi… musí pobývat v ochranné karanténě mezi čtyřmi zdmi.

Právě to je ten důvod, proč jsme v reakci na aktuální krizovou situaci dali dohromady největší logistickou platformu pro dobrovolníky #DoDobrovolník! Tento projekt má za cíl shromáždit hrdinné dobrovolníky s chutí dělat dobré skutky. Právě ty mají v této složité situaci opravdový smysl, což potvrzuje i příběh našeho kurýra, který rozváží zboží pro Košík.cz:

Ahoj, chtěl bych se podělit o zkušenost, kterou jsem byl dneska zaskočen. Jeden nákup jsem vezl na vesnici a v poznámce bylo, že se rodina nachází v karanténě. Jen co jsem byl na místě, hned jsem volal. Paní se rozbrečela do telefonu, že je šťastná, že jsme ji dovezli jídlo. Pozor, neřekla nákup, ale jídlo!!! Pak mi teprve došlo, v jaké neskutečné situaci někteří lidé jsou. Tohle mě zasáhlo. Vše pak proběhlo bezkontaktně a na bezpečnou vzdálenost.

Hrdinové dnešní doby

Kurýři jsou hrdinové dnešní doby a dnešního dne. Díky kurýrům se někteří lidé mohou vděčně a důstojně najíst! Pokud chceš i ty psát takové příběhy, zaregistruj se jako dobrovolník do mise #DoDobrovolník na adrese dobrovolnik.cz, kde najdeš i detailní informace.

Jsme připraveni zásobovat důchodce hotovým jídlem, rozvážet léky, pomáhat s důležitými úkoly a podpořit klíčové iniciativy. Rozvoz probíhá výlučně bezkontaktně, takže nepřijdeš do styku s potenciálně nemocnými. Pochopitelně jsou pro tebe připraveny ochranné prostředky.

Děkujeme každému, kdo se s námi rozhodne do mise #DoDobrovolník pustit. Vyrazili jsme do nelehkého boje a nyní potřebujeme tvoji pomoc. Přidej se k nám a pomoz zásobovat lidi uvězněné ve svém bytě.

Máte ještě chvilku na čtení?

  • Mise #DoDobrovolník hledá dobrovolníky

    Chceš a můžeš pomáhat? Životy lidí v České republice se během pár dní zásadně změnily. Ve stavu nouze je důležité si pomáhat a velká vlna solidarity od šití provizorních roušek až po sousedské sbírky je důkazem toho, že se jako lidé stále dokážeme podpořit. Bohužel i tak existuje celá řada těch, kteří se nemají kam […]

  • Humans of DoDo – David Bísek

    Většina lidí vás zná jako zpěváka, finalistu soutěže The Voice. To už je ale pár let, jak byste si přál, aby vás lidé vnímali dnes?  Ano, je to už sedm let. Strašně to uteklo. Spíš než abych si přál jak by mě vnímali, tak pracuji na tom abych ukázal tu reálnou stránku. Plno lidí v […]

  • DoDo sbírka pro pejsky z útulku

    V našem #DoDoDreamTeam najdete spoustu lidí, co dělají skvělé věci! Třeba náš kolega Lukáš, který ve svém volném čase rád pomáhá v psích útulcích. Loni se rozhodl uspořádat Vánoční DoDo sbírku pro pejsky a letos tomu nebude jinak. Pomozte nám z této události vytvořit tradici a zapojte se! Chcete pomoci Lukášovi udělat dobrý skutek? Darovat […]

Sledujteobjednávejte DoDo přes sociální sítě:

DoDo pomáhá

Nenecháme vás v tom,
ani když jste v karanténě!

V zájmu ochrany zdraví doručíme vaši objednávku zcela bezkontaktně před „první“ dveře a to pouze v případě online platby předem. Prosíme, nahlaste skutečnost, že pobýváte v karanténě dispečinku v okamžiku zadávání objednávky.

Děkujeme, každý krok k ochraně zdraví se počítá.