Mise #DoDobrovolník hledá dobrovolníky

19. března 2020

Chceš a můžeš pomáhat?

Životy lidí v České republice se během pár dní zásadně změnily. Ve stavu nouze je důležité si pomáhat a velká vlna solidarity od šití provizorních roušek až po sousedské sbírky je důkazem toho, že se jako lidé stále dokážeme podpořit. Bohužel i tak existuje celá řada těch, kteří se nemají kam obrátit. Může to být tvůj soused, babička, matka samoživitelka, ale i celá rodina s dětmi… musí pobývat v ochranné karanténě mezi čtyřmi zdmi.

Právě to je ten důvod, proč jsme v reakci na aktuální krizovou situaci dali dohromady největší logistickou platformu pro dobrovolníky #DoDobrovolník! Tento projekt má za cíl shromáždit hrdinné dobrovolníky s chutí dělat dobré skutky. Právě ty mají v této složité situaci opravdový smysl, což potvrzuje i příběh našeho kurýra, který rozváží zboží pro Košík.cz:

Ahoj, chtěl bych se podělit o zkušenost, kterou jsem byl dneska zaskočen. Jeden nákup jsem vezl na vesnici a v poznámce bylo, že se rodina nachází v karanténě. Jen co jsem byl na místě, hned jsem volal. Paní se rozbrečela do telefonu, že je šťastná, že jsme ji dovezli jídlo. Pozor, neřekla nákup, ale jídlo!!! Pak mi teprve došlo, v jaké neskutečné situaci někteří lidé jsou. Tohle mě zasáhlo. Vše pak proběhlo bezkontaktně a na bezpečnou vzdálenost.

Hrdinové dnešní doby

Kurýři jsou hrdinové dnešní doby a dnešního dne. Díky kurýrům se někteří lidé mohou vděčně a důstojně najíst! Pokud chceš i ty psát takové příběhy, zaregistruj se jako dobrovolník do mise #DoDobrovolník na adrese dobrovolnik.cz, kde najdeš i detailní informace.

Jsme připraveni zásobovat důchodce hotovým jídlem, rozvážet léky, pomáhat s důležitými úkoly a podpořit klíčové iniciativy. Rozvoz probíhá výlučně bezkontaktně, takže nepřijdeš do styku s potenciálně nemocnými. Pochopitelně jsou pro tebe připraveny ochranné prostředky.

Děkujeme každému, kdo se s námi rozhodne do mise #DoDobrovolník pustit. Vyrazili jsme do nelehkého boje a nyní potřebujeme tvoji pomoc. Přidej se k nám a pomoz zásobovat lidi uvězněné ve svém bytě.

Máte ještě chvilku na čtení?

  • Co vás čeká, když se jako firma rozhodnete pro kurýry DoDo?

    Logistika ve městech vyžaduje dobré technologické zázemí, zkušené kurýry a rozsáhlou flotilu, která dokáže doručovat k velkému množství zákazníků. Firmy, které si berou městskou logistiku na sebe, riskují, že jim nutné investice brzy přerostou přes hlavu a zároveň zanechají negativní dojem u zákazníků. V DoDo se na city logistiku specializujeme – přinášíme data-driven přístup, který […]

  • Last Mile Delivery pod lupou

    Internet zcela změnil pohled na geografické vzdálenosti, což má velký vliv na logistiku. Díky e-commerce má i sebemenší firma možnost oslovit zákazníky bez ohledu na její fyzickou adresu. Hlavní roli v úspěchu hraje schopnost dodávat produkty spolehlivě, flexibilně a především rychle. Proto na čím dál tím větší důležitostí získává tzv. last mile delivery. Co se […]

  • Oslavte s námi Mezinárodní den životního prostředí!

    Pandemie koronaviru změnila mnohé a jednou z dotčených oblastí je také ochrana životního prostředí. Na hustě obydlených místech planety došlo k náhlému zlepšení kvality ovzduší a některé zvířecí druhy se vrátily do oblastí, odkud je zdánlivě dávno vyhnal člověk. Teď, když jsou různá omezení rozvolňována, bychom na naše přírodní bohatství rozhodně neměli zapomínat. Oslavte s […]

Sledujteobjednávejte DoDo přes sociální sítě: