Jak ušetřit čas ráno a vyspat se déle

21. listopadu 2017

Řekněme si upřímně, kdo má ráno v běžný všední den absolutní klid a stíhá všechno, co má? Skoro nikdo. Jak zefektivnit ráno a třeba se i déle vyspat?

Nastavit si budíček o pár minut dříve, než je nutné. Užijte si pár minut v posteli jen tak. Uvolněte se, a ještě chvíli sněte.

Nachystejte si vše potřebné na druhý den už večer – sportovní tašku do posilovny, oblečení do práce nebo snídani. Ráno jsme obecně mnohem pomalejší a nerozhodnější, tak proč to pokoušet a nepřipravit se na start dne pořádně už večer předem.

Co můžete, nechejte na cestu do práce. Jezdíte do práce metrem? Máte velkou výhodu. Noviny si můžete v klidu přečíst cestou do práce, nastartovat paměť i smysly.

Nastartujte si metabolizmus.

Po nočním spánku je vaše tělo dehydratované a zpomalené. Připravte si již večer na stůl sklenici vody s citrónem. Rozpumpujete tak hned po ránu svůj metabolizmus a nastartujete pitný režim.

Odstraňte rušivé elementy

Zkouknout Facebook, odpovědět na messengera, mrknout co je nového na Instagramu? Ano, jsou to jenom minuty, ale zbytečně odpoutávají vaši pozornost. Příprava vám pak trvá delší dobu a najednou jste ve stresu, že nestíháte. Naše rada – užijte si ranní klid bez internetu a televize. Věnujte ráno sobě, sociální sítě vám neutečou 🙂

Máte ještě chvilku na čtení?

  • Mise #DoDobrovolník hledá dobrovolníky

    Chceš a můžeš pomáhat? Životy lidí v České republice se během pár dní zásadně změnily. Ve stavu nouze je důležité si pomáhat a velká vlna solidarity od šití provizorních roušek až po sousedské sbírky je důkazem toho, že se jako lidé stále dokážeme podpořit. Bohužel i tak existuje celá řada těch, kteří se nemají kam […]

  • Humans of DoDo – David Bísek

    Většina lidí vás zná jako zpěváka, finalistu soutěže The Voice. To už je ale pár let, jak byste si přál, aby vás lidé vnímali dnes?  Ano, je to už sedm let. Strašně to uteklo. Spíš než abych si přál jak by mě vnímali, tak pracuji na tom abych ukázal tu reálnou stránku. Plno lidí v […]

  • DoDo sbírka pro pejsky z útulku

    V našem #DoDoDreamTeam najdete spoustu lidí, co dělají skvělé věci! Třeba náš kolega Lukáš, který ve svém volném čase rád pomáhá v psích útulcích. Loni se rozhodl uspořádat Vánoční DoDo sbírku pro pejsky a letos tomu nebude jinak. Pomozte nám z této události vytvořit tradici a zapojte se! Chcete pomoci Lukášovi udělat dobrý skutek? Darovat […]

Sledujteobjednávejte DoDo přes sociální sítě:

DoDo pomáhá

Nenecháme vás v tom,
ani když jste v karanténě!

V zájmu ochrany zdraví doručíme vaši objednávku zcela bezkontaktně před „první“ dveře a to pouze v případě online platby předem. Prosíme, nahlaste skutečnost, že pobýváte v karanténě dispečinku v okamžiku zadávání objednávky.

Děkujeme, každý krok k ochraně zdraví se počítá.