5 tipů jak ušetřit hodinu denně

21. listopadu 2017

Jen, kdybych tak měl více času… Nikdy není dost hodin ve dni abych všechno stihnul…

Připadá nám jako by se svět točil rychleji a rychleji, jako by úkoly v diáři přibývali a přibývali. Nezáleží na tom, jak dobří jsme v time-managementu, často nám chybí právě ta jedna hodina. Co můžeme udělat, je najít způsoby, jak eliminovat věci, které nám brání ušetřit čas? Jak najít tu jednu ztracenou hodinu ve dni?

Technologie.

Všichni víme, že ztrácíme čas emaily, sociálními médii a surfováním po internetu. Technologie nám má pomáhat a usnadňovat náš život a ne opačně. Jak na ně vyzrát? Nekontrolujme upozornění na mobilu ihned ráno po probuzení. Stanovme si limit internetových dat na aplikacích sociálních sítí. Travme více času reálným životem a zážitky, které nám ten čas vrátí zpět.

Delegování.

Snažíme se za každou cenu zvládnout a zařídit všechno sami. Je ale důležité si uvědomit, že nejsme roboti, že všechno prostě nezvládneme. Není prohra delegovat své úkoly na někoho dalšího, nebo jednoduše poprosit o radu nebo pomoc. Je spousty služeb na ušetření času o kterých lidé ani neví, a které jsou v konečném důsledku levnější než náš vzácný čas.

Plánování.

Dělejte větší nákupy jednou týdně. Udělat si seznam na velký nákup a objednat ho přes donášku, vám ušetří peníze, námahu a hlavně drahocenný čas. Už dále nebudete zažívat ten moment v sedm hodin večer s otázkou “Co dneska udělám k večeři?” Už se nestane, že budete muset během dne lítat několikrát do obchodu, protože vám zase něco došlo.

Ranní doprava.
Rada možná zbytečná, ale ne každému dojde. Chcete ušetřit opravdu tu hodinku ve svém dni? Pak se ráno vydejte do práce MHD, kde si můžeme navíc přečíst oblíbenou knížku, uklidnit duši, mentálně se připravit na to co nás přes den čeká.

Šetřič času.

Vždy nejde jenom o velké věci, které nám šetří čas. Převážně to jsou drobnosti, pomoc s nákupem, hodit kostýmek do čistírny apod. Každý máme své triky, jak krást po kouskách čas, aby se vše stíhalo. Jeden takový trik je také DoDo osobní asistent, který vám sežene a přiveze cokoliv, co lze koupit. Kdykoliv a kamkoliv, po celé Praze.

Máte ještě chvilku na čtení?

  • Mise #DoDobrovolník hledá dobrovolníky

    Chceš a můžeš pomáhat? Životy lidí v České republice se během pár dní zásadně změnily. Ve stavu nouze je důležité si pomáhat a velká vlna solidarity od šití provizorních roušek až po sousedské sbírky je důkazem toho, že se jako lidé stále dokážeme podpořit. Bohužel i tak existuje celá řada těch, kteří se nemají kam […]

  • Humans of DoDo – David Bísek

    Většina lidí vás zná jako zpěváka, finalistu soutěže The Voice. To už je ale pár let, jak byste si přál, aby vás lidé vnímali dnes?  Ano, je to už sedm let. Strašně to uteklo. Spíš než abych si přál jak by mě vnímali, tak pracuji na tom abych ukázal tu reálnou stránku. Plno lidí v […]

  • DoDo sbírka pro pejsky z útulku

    V našem #DoDoDreamTeam najdete spoustu lidí, co dělají skvělé věci! Třeba náš kolega Lukáš, který ve svém volném čase rád pomáhá v psích útulcích. Loni se rozhodl uspořádat Vánoční DoDo sbírku pro pejsky a letos tomu nebude jinak. Pomozte nám z této události vytvořit tradici a zapojte se! Chcete pomoci Lukášovi udělat dobrý skutek? Darovat […]

Sledujteobjednávejte DoDo přes sociální sítě:

DoDo pomáhá

Nenecháme vás v tom,
ani když jste v karanténě!

V zájmu ochrany zdraví doručíme vaši objednávku zcela bezkontaktně před „první“ dveře a to pouze v případě online platby předem. Prosíme, nahlaste skutečnost, že pobýváte v karanténě dispečinku v okamžiku zadávání objednávky.

Děkujeme, každý krok k ochraně zdraví se počítá.