5 tipů jak ušetřit hodinu denně

21. listopadu 2017

Jen, kdybych tak měl více času… Nikdy není dost hodin ve dni abych všechno stihnul…

Připadá nám jako by se svět točil rychleji a rychleji, jako by úkoly v diáři přibývali a přibývali. Nezáleží na tom, jak dobří jsme v time-managementu, často nám chybí právě ta jedna hodina. Co můžeme udělat, je najít způsoby, jak eliminovat věci, které nám brání ušetřit čas? Jak najít tu jednu ztracenou hodinu ve dni?

Technologie.

Všichni víme, že ztrácíme čas emaily, sociálními médii a surfováním po internetu. Technologie nám má pomáhat a usnadňovat náš život a ne opačně. Jak na ně vyzrát? Nekontrolujme upozornění na mobilu ihned ráno po probuzení. Stanovme si limit internetových dat na aplikacích sociálních sítí. Travme více času reálným životem a zážitky, které nám ten čas vrátí zpět.

Delegování.

Snažíme se za každou cenu zvládnout a zařídit všechno sami. Je ale důležité si uvědomit, že nejsme roboti, že všechno prostě nezvládneme. Není prohra delegovat své úkoly na někoho dalšího, nebo jednoduše poprosit o radu nebo pomoc. Je spousty služeb na ušetření času o kterých lidé ani neví, a které jsou v konečném důsledku levnější než náš vzácný čas.

Plánování.

Dělejte větší nákupy jednou týdně. Udělat si seznam na velký nákup a objednat ho přes donášku, vám ušetří peníze, námahu a hlavně drahocenný čas. Už dále nebudete zažívat ten moment v sedm hodin večer s otázkou “Co dneska udělám k večeři?” Už se nestane, že budete muset během dne lítat několikrát do obchodu, protože vám zase něco došlo.

Ranní doprava.
Rada možná zbytečná, ale ne každému dojde. Chcete ušetřit opravdu tu hodinku ve svém dni? Pak se ráno vydejte do práce MHD, kde si můžeme navíc přečíst oblíbenou knížku, uklidnit duši, mentálně se připravit na to co nás přes den čeká.

Šetřič času.

Vždy nejde jenom o velké věci, které nám šetří čas. Převážně to jsou drobnosti, pomoc s nákupem, hodit kostýmek do čistírny apod. Každý máme své triky, jak krást po kouskách čas, aby se vše stíhalo. Jeden takový trik je také DoDo osobní asistent, který vám sežene a přiveze cokoliv, co lze koupit. Kdykoliv a kamkoliv, po celé Praze.

Máte ještě chvilku na čtení?

  • Velká letní soutěž o auto na víkend a další ceny

    Je tady VELKÁ LETNÍ SOUTĚŽ, ve které máte možnost vyhrát auto na víkend s plnou nádrží, dárkové balíčky Mana, dárkové karty Fruitisimo a poukazy na KFC rozvoz. Soutěž probíhá od 10. do 19. srpna 2020. Podívejte se, jak se zúčastnit. Ve správný čas na správném místě Být ve správný čas na správném místě je pro naše […]

  • Co vás čeká, když se jako firma rozhodnete pro kurýry DoDo?

    Logistika ve městech vyžaduje dobré technologické zázemí, zkušené kurýry a rozsáhlou flotilu, která dokáže doručovat k velkému množství zákazníků. Firmy, které si berou městskou logistiku na sebe, riskují, že jim nutné investice brzy přerostou přes hlavu a zároveň zanechají negativní dojem u zákazníků. V DoDo se na city logistiku specializujeme – přinášíme data-driven přístup, který […]

  • Last Mile Delivery pod lupou

    Internet zcela změnil pohled na geografické vzdálenosti, což má velký vliv na logistiku. Díky e-commerce má i sebemenší firma možnost oslovit zákazníky bez ohledu na její fyzickou adresu. Hlavní roli v úspěchu hraje schopnost dodávat produkty spolehlivě, flexibilně a především rychle. Proto na čím dál tím větší důležitostí získává tzv. last mile delivery. Co se […]

Sledujteobjednávejte DoDo přes sociální sítě: