5 tipů jak ušetřit hodinu denně

21. listopadu 2017

Jen, kdybych tak měl více času… Nikdy není dost hodin ve dni abych všechno stihnul…

Připadá nám jako by se svět točil rychleji a rychleji, jako by úkoly v diáři přibývali a přibývali. Nezáleží na tom, jak dobří jsme v time-managementu, často nám chybí právě ta jedna hodina. Co můžeme udělat, je najít způsoby, jak eliminovat věci, které nám brání ušetřit čas? Jak najít tu jednu ztracenou hodinu ve dni?

Technologie.

Všichni víme, že ztrácíme čas emaily, sociálními médii a surfováním po internetu. Technologie nám má pomáhat a usnadňovat náš život a ne opačně. Jak na ně vyzrát? Nekontrolujme upozornění na mobilu ihned ráno po probuzení. Stanovme si limit internetových dat na aplikacích sociálních sítí. Travme více času reálným životem a zážitky, které nám ten čas vrátí zpět.

Delegování.

Snažíme se za každou cenu zvládnout a zařídit všechno sami. Je ale důležité si uvědomit, že nejsme roboti, že všechno prostě nezvládneme. Není prohra delegovat své úkoly na někoho dalšího, nebo jednoduše poprosit o radu nebo pomoc. Je spousty služeb na ušetření času o kterých lidé ani neví, a které jsou v konečném důsledku levnější než náš vzácný čas.

Plánování.

Dělejte větší nákupy jednou týdně. Udělat si seznam na velký nákup a objednat ho přes donášku, vám ušetří peníze, námahu a hlavně drahocenný čas. Už dále nebudete zažívat ten moment v sedm hodin večer s otázkou “Co dneska udělám k večeři?” Už se nestane, že budete muset během dne lítat několikrát do obchodu, protože vám zase něco došlo.

Ranní doprava.
Rada možná zbytečná, ale ne každému dojde. Chcete ušetřit opravdu tu hodinku ve svém dni? Pak se ráno vydejte do práce MHD, kde si můžeme navíc přečíst oblíbenou knížku, uklidnit duši, mentálně se připravit na to co nás přes den čeká.

Šetřič času.

Vždy nejde jenom o velké věci, které nám šetří čas. Převážně to jsou drobnosti, pomoc s nákupem, hodit kostýmek do čistírny apod. Každý máme své triky, jak krást po kouskách čas, aby se vše stíhalo. Jeden takový trik je také DoDo osobní asistent, který vám sežene a přiveze cokoliv, co lze koupit. Kdykoliv a kamkoliv, po celé Praze.

Máte ještě chvilku na čtení?

  • Humans of DoDo – Gábi Hrdina, UTUKUTU

    Rádi bychom Vám představili další z řady inspirativních Humans of DoDo. Gábi Hrdina je spoluzakladatelkou krásného projektu UTUKUTU. Podnikat začala na mateřské dovolené a  její houpací prkna to dotáhly až na ocenění Živnostník roku! Gabi, prozradíte nám prosím čím se zabýváte?  Jsem tváří a nebo spíš písmenky na sociálních sítích a webu Utukutu. Utukutu vyrábí dřevěné […]

  • Přivezeme radost dětem

    Seženeme a přivezeme cokoli, kamkoli. Možnosti DoDo jsou téměř neomezené 🙂 V rámci našich cest vozíme jídlo, nákupy, zapomenuté klíče, zásilky z eshopů, růže na rande… Existují ale cesty kurýrů, které nám dělají ještě o trochu větší radost. Pravidelně pojíme naše síly a kapacity s nejrůznějšími neziskovými organizacemi, abychom pomohli těm, kteří nemají v životě tolik štěstí a zdraví. […]

  • Humans of DoDo startují

    Kdo jsou Humans of DoDo? Díky naši práci se setkáváme s řadou pozoruhodných lidí. Naši zákazníci jsou často aktivní, inspirativní a úspěšní lidé, kteří si umí dobře zorganizovat svůj čas. A protože pozornost je hybnou sílou změny, rádi bychom vás inspirovali jejich příběhem. Postupně vám představíme celou řadu našich zákazníků.   ———— Michale, máte za sebou […]

Sledujteobjednávejte DoDo přes sociální sítě: